Dust II je dost možná nejdůležitější mapou Counter-Striku a už od jejího původního vydání jde o světoznámou klasiku. Novou verzi jsme tedy připravovali tak, aby zůstala zachována kultovní hratelnost mapy, ale zároveň bylo vyřešeno několik menších problémů. Konkrétně bylo našimi cíli:
  • Zlepšit čitelnost hráčů na celé mapě
  • Zlepšit pohyb po mapě a také zlepšit kryty
  • Aktualizovat vzhled na úroveň ostatních vylepšených map
Nový Dust II je nyní dostupný ve hře CS:GO! Děkujeme za Vaši pomoc při beta verzi. Níže jsme vypíchnuli a obrázky doplnili některé největší změny.
MÍSTO PRO BOMBU B – KASBA
V tunelech (neboli „katakombách“) vedoucích k místu pro bombu B jsme se rozbitou střechou nad nimi zbavili několika příliš tmavých míst. Přímo na bodu jsme pak o trochu posunuli rozbité auto, aby bylo snazší se kolem něj pohybovat. Díra ve zdi (takzvané „okno“) byla rozšířena a lešení za ní prošlo zjednodušovací kúrou, aby už Vašim granátům nestály v cestě otravné trubky. Navíc jsme mimo mapu přesunuli několik stožárů elektrického vedení, čímž jsme snížili počet rušivých prvků. Nikoli však na úkor vizuální atraktivity.
MÍSTO PRO BOMBU A – HOTEL
Tmavá vrata na místě pro bombu A byla odstraněna, aby došlo ke zlepšení čitelnosti obránců a útočníci mohli lépe mířit granáty. Také jsme odebrali okapy, které ztěžovaly nakukování za roh.
Z vraků aut u místa pro bombu A se stalo jedno auto, kolem něhož je teď jednodušší projít. Zkušení hráči už se tak nemusí bát, že se tady zaseknou a nováčci zase ocení uhašení neškodného (ale zrádně vypadajícího) ohníčku. Navíc bylo uklizeno harampádí povalující se kolem. Místo něj jsou teď na ulici různé statické objekty jako kameny nebo trávy.
STŘED
Prostřední část mapy čekaly změny nasvícení. Převážně campeři v tmavém rohu spodních tunelů mají nově smůlu.
Krom toho bylo upraveno několik dalších tmavých vchodů a ze „shortu“ zmizely dveře se zídkami po obou stranách. Menší počet výklenků by pak měl obecně zlepšit přehlednost mapy.
VZHLED
Zatímco hratelnost Dustu II nestárne, na vzhled bylo potřeba sáhnout. Místo pro bombu B se tak změnilo na starou kasbu procházející rekonstrukcí a z místa A se stal hotel Aurore. Rozlišení textur po celé mapě bylo zčtyřnásobeno a všechny objekty inspirované severní Afrikou jsou nyní k dispozici i komunitním tvůrcům map. Špatnou zprávou je snad jen demolice dvou pizzerií. Místo nich však naleznete dvě ordinace zubařů. Shoda náhod? Kdo ví.
NOVÉ MODELY POSTAV
Nechvalně známá „Leet Krew“, teroristická buňka Dustu II původně pojmenovaná „Durah Cell“, byla aktualizována společně se svojí domovinou. Modely jejích členů jsou sice nově ve vyšším rozlišení a vylepšené pro snazší identifikovatelnost a jednotnější vzhled, nicméně touha po ovládnutí světa za každou cenu jim zůstala. Pozornější hráči si pak jistě všimnou, že někteří z těchto teroristů jsou častými návštěvníky místního kadeřnictví.
VZHŮRU NA DUST II
Dust II se za léta svojí existence vyvinul v jednu z nejlépe vybalancovaných a nejvíce ikonických map i mimo CS:GO. Jsme si toho vědomi a namísto kompletního přepracování jsme zvolili částečné vylepšení. Teď je řada na Vás. Napište nám, jestli se Vám nový vzhled líbí či ne a rovnou i připište, jakým směrem by se evoluce Dustu II měla ubírat v budoucnu. Přeci jen Vy, naši hráči, na něm strávíte nejvíce času.