Stanowiąca prawdopodobnie kwintesencję CS:GO mapa Dust II osiągnęła status kultowej już w momencie jej wydania. Jest ona esencją CS, dlatego w nowej wersji chcieliśmy oddać cześć jej pierwotnej wersji i jednocześnie odświeżyć jej wysłużoną formę. Wprowadzając aktualizację mapy, przyświecały nam następujące cele:
  • poprawienie widoczności na całej mapie
  • usprawnienie poruszania się po mapie i korzystania z osłon
  • udoskonalenie warstwy wizualnej tak, by nie ustępowała nowym mapom
Mapa Dust II jest teraz dostępna! Dziękujemy za wasze opinie, gdy mapa była jeszcze w wersji beta. Poniżej znajdziecie kilka najważniejszych zmian. Korzystajcie z suwaków, by zobaczyć różnice.
STREFA DETONACJI B - KASBA
Problem z wieloma zbyt ciemnymi miejscami w tunelach rozwiązano przez dodanie światła dziennego prześwitującego przez zniszczony, dziurawy dach. W strefie detonacji przesunięto zepsuty samochód, dzięki czemu gracze mogą teraz łatwiej poruszać się wokół niego. Dziura w murze, tak zwane „okno”, została poszerzona, a przejście wygładzone. Znajdujące się nieco dalej rusztowanie uproszczono przez usunięcie metalowych rur, które utrudniały zdobycie kolejnego fraga. Dodatkowo kilka słupów elektrycznych przesunięto poza przestrzeń gry - teraz nie odwracają uwagi, a jakość warstwy wizualnej pozostała bez zmian.
STREFA DETONACJI A - HOTEL AURORA
Mając na względzie czytelność mapy, usunęliśmy ciemne drzwi przy tylnej ścianie. Irytujące rury odpływowe również zostały usunięte, co polepsza widoczność przy wychylaniu się zza rogu. Te zmiany mają na celu usprawnienie zadania graczom zdobywającym pierwsze fragi w rundzie.
Dwa zniszczone samochody na strefie A zamieniono na jeden i poprawiono płynność poruszania się na nim i dookoła niego. Doświadczeni gracze nie będą musieli się martwić tym, że coś ich zatrzyma, a nowi gracze nie będą się już zastanawiać, czy ogień ich poparzy. Denerwujące śmieci oparte na silniku fizycznym zostały zastąpione bardziej przewidywalnymi, statycznymi obiektami, takimi jak trawa czy kamienie.
ŚRODEK
Środkowa część mapy otrzymała poprawki oświetlenia w dolnych tunelach, co rozwiązuje problem camperów czających się w ciemnościach.
Dostosowano kilka innych ciemnych przejść, a bezużyteczna osłona na krótkiej została usunięta. Mniej wgłębień do słodkiej posiadówy to więcej czasu na właściwą grę.
STYL WIZUALNY
Rozgrywka na mapie Dust II zdaje się nigdy nie starzeć, ale jej wygląd wymagał gruntownego odświeżenia. Strefa detonacji B stała się zabytkową kasbą w trakcie renowacji, a strefa detonacji A została zamieniona w bazar oraz hotel. Rozdzielczość tekstur zwiększono czterokrotnie i stworzono cały szereg obiektów w stylu północnoafrykańskim, z którego mogą skorzystać twórcy map ze społeczności. Złe wieści: z mapy zniknęły dwie pizzerie. Dobre wieści: zostały one zastąpione dwoma gabinetami dentystycznymi. Przypadek? Nie sądzimy.
NOWE MODELE POSTACI
Niesławna organizacja terrorystyczna Leet Krew, klasyczni przeciwnicy z Dust II, znani wcześniej jako „Durah”, zostali przerobieni tak, aby lepiej współgrali ze swoim nowym otoczeniem. Ta drużyna terrorystów otrzymała nowe modele postaci w wyższej rozdzielczości. Przez to są bardziej spójni, łatwiej rozpoznawalni i ikoniczni. Są wprawionymi w boju weteranami CS-a chcącymi zawładnąć nad światem. Kilku członków Leet Krew dołączyło do grona stałych bywalców nowego Salon De Coiffeur.
ZAGRAJMY!
Kolejne lata ewolucji uczyniły z Dust II jedną z najlepiej zbalansowanych i kultowych map CS:GO. Dlatego zamiast zupełnie ją przeprojektowywać, postanowiliśmy dalej ją udoskonalać. Wasze opinie zebrane podczas bety pomogły nam ustalić nasze kolejne działania. Jak myślicie, jak powinna wyglądać dalsza ewolucja mapy? Chcemy poznać wasze opinie.