Inferno powraca!

Dzięki ikonicznemu układowi oraz podstawowym elementom rozgrywki, Inferno przez lata pozostawało jedną z klasycznych i jednocześnie głównych map na profesjonalnej scenie CS:GO. Gdy wzięliśmy Inferno na warsztat, naszym celem było ogólne usprawnienie istniejącego schematu oraz drobne zmiany w rozgrywce, a nie rozpoczęcie od zera.
Nasze cele były następujące:

  • poprawienie widoczności na całej mapie
  • łatwiejsze poruszanie się z zespołem
  • dostrojenie rozgrywki na podstawie sugestii społeczności

  • Inferno jest od dziś dostępne w grupie rezerwowej, mamy nadzieję, że z chęcią zagracie na odświeżonej wersji i podzielicie się z nami swoją opinią. Poniżej przedstawiamy krótką przebieżkę po mapie, ze wskazaniem na jej najważniejsze części. Użyjcie suwaków na zdjęciach, by porównać zmiany w stosunku do poprzedniej wersji.

    Strefa detonacji A

    W poprzedniej wersji atakowanie oraz odbijanie strefy A mogło wydawać się przytłaczająco trudne. Obrońcy dysponowali wachlarzem mocnych pozycji, a do tego same otoczenie ułatwiało graczom wtopienie się w tło.
    Porównaj w wysokiej rozdzielczości
    Skoncentrowaliśmy się na zwiększeniu przejrzystości pozycji oraz daniu atakującym więcej sposobów na użycie granatów dymnych oraz błyskowych przed wkroczeniem na samą strefę.

    Daszek został usunięty, ustępując miejsca naturalnemu oświetleniu. Zabieg ten także ułatwia ostrzał z karabinów snajperskich pomiędzy biblioteką a balkonem obydwu drużynom oraz efektywne pokrycie samej strefy dymem.

    Niesławna ciężarówka, która służyła jako wejście na balkon została zamieniona prostszym wózkiem, który ma bardziej spójny kształt. Przez to przejście na balkon, jak i sama rozgrywka są łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

    Górny korytarz również posiada usprawnioną widoczność poprzez zmniejszenie paralaksy geometrii, która pozwalała atakującym na nieuczciwe wypatrzenie obrońców.
    Porównaj w wysokiej rozdzielczości
    Otworzyliśmy także drogę na balkon, pozwalając tym samym atakującym na efektywne oślepienie przeciwników granatami błyskowymi przed wystawieniem siebie na ostrzał. Zmusza to obrońców na grę z tzw. piachu, by mieli siebie na baczności.

    Inną zmianą w samym mieszkaniu („apartach”) jest usunięcie przyciemnionej sypialni. Była ona mocnym punktem po stronie antyterrorystów, a terroryści musieli używać części swoich granatów, by ją oczyścić, zanim mogli udać się na A.

    Sypialnia została zamknięta i teraz obrońcy mają jedynie drobną wnękę (podobnie do wersji Inferno z Counter-Strike 1.6), którą łatwiej sprawdzić. Wciąż pozostaje ona świetną pozycją obronną.

    Strefa detonacji B

    Strefa B wraz ze ścieżką do niej prowadzącą zebrały najwięcej sugestii ze strony społeczności.
    Porównaj w wysokiej rozdzielczości
    Otworzyliśmy oraz poszerzyliśmy przejście, pozwalając atakującym na swobodniejsze wejście. Z drugiej strony szersze przejście oznacza łatwiejsze użycie granatów dla antyterrorystów, dlatego terroryści powinni zachować ostrożność.

    Stara miejscówka z samochodem na „bananie” została zastąpiona mniejszą osłoną, którą można przestrzelić karabinami.

    Możliwe jest podsadzenie się przez murek na końcu uliczki lub też szybki skok i rzucenie okiem przez pojedynczego atakującego.

    Ostatnia strefa prowadząca na B została poszerzona, dodatkowo bardziej osłaniając terrorystów podczas przejmowania strefy.

    Również sam skybox został dostrojony, zamykając antyterrorystom drogę na pokrycie całego B dymem z dalej położonych części mapy.

    Na samym zaś B nie tylko zamknęliśmy szczelinę pomiędzy tzw. newboxem („trójkami”) oraz filarem, ale umożliwiliśmy wspinanie się na niebieskie baryłki bez udziału drugiej osoby oraz poprawiliśmy ogólną przejrzystość.
    Porównaj w wysokiej rozdzielczości

    Środek

    Największa zmiana w tym rejonie obejmuje podziemne przejście („szczur”) łączące mapę z drugim środkiem. Wciąż trzeba kucnąć, by dostać się do niego, jednak od połowy tunelu możecie już bezproblemowo chodzić i biegać.
    Porównaj w wysokiej rozdzielczości
    Kolejną drobną, lecz istotną zmianą było usunięcie latarni, która w swym kilkuletnim życiu pochłonęła miliony pocisków. Cóż, jeden obiekt do obwiniania mniej.

    Punkt startu T

    Terroryści w końcu doczekali się kolejnego wyjścia, który prowadzi prosto na drugi środek.
    Porównaj w wysokiej rozdzielczości

    PODSUMOWANIE

    Nie zważając na mniejsze, czy większe usprawnienia na terenie całej mapy, podstawowy sposób jej rozgrywania pozostaje w większości bez zmian. Poprzez wypuszczenie mapy w wersji beta udało nam się zebrać cenne wskazówki, dzięki którym naprawiliśmy kilka błędów przed oficjalną premierą. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju mapy. Będziemy uważnie obserwować, jak mapa jest rozgrywana oraz stopniowo dostrajać mapę w miarę napływania waszych komentarzy, opinii i sugestii.

    Wypróbujcie mapę i dajcie nam znać, co sądzicie! Mamy nadzieję, że spodoba wam się odświeżona edycja Inferno!