Przedstawiamy operację Shattered Web. Po raz w pierwszy w CS:GO możecie wkroczyć do akcji swoją ulubioną postacią wraz z całkowicie nowymi agentami operacyjnymi. Zdobywajcie nagrody w postaci nowych agentów, całkowicie nowych kolekcji broni, naklejek, graffiti i innych dzięki nowemu formatowi przepustki bitewnej.

Nagrody operacji

Kolekcja agentów operacji Shattered Web

Po raz pierwszy w CS:GO możecie odblokować całkowicie nowe postacie dla terrorystów i antyterrorystów, którymi można grać na dowolnej mapie. Całkowicie nowi operatorzy AT i agenci T są dostępni w ramach nagród za postęp w misjach. Wypełniajcie misje i zdobywajcie gwiazdy, by ich odblokować i wykorzystać w grze. Możecie również wybrać lokalnego agenta lub operatora, by użyć istniejących postaci opartych na mapach.

Żołnierz Seal Team 6 | NSWC SEAL

Agent o wybitnych zdolnościach

Żołnierze sił specjalnych SEAL Team 6 są gotowi do walki, spragnieni zwycięstwa i wiedzą, jak wykonać swoją robotę.

„Po prostu cieszę się, że tu jestem.”

„Dublet” McCoy | USAF TACP

Agent naczelny

„Dublet” McCoy zdobył swą ksywkę po dwukrotnym ukończeniu szkolenia polowego zaprojektowanego przez TACP. Według oficjalnej dokumentacji jest to pomyłka przy sporządzaniu harmonogramu, ale jego koledzy z drużyny zgłaszali, że musieli go powstrzymywać przed ukończeniem tego szkolenia po raz trzeci. McCoy, mając na podorędziu najwyraźniej nieskończone pokłady wytrzymałości zarówno słownej, jak i umysłowej, często jako ostatni wychodzi z utarczki, tej słownej i tej fizycznej.

„Ta, wciąż tu jestem.”

Śrut | NSWC SEAL

Agent wyjątkowy w swojej klasie

Śrut jest znany w SEAL Team 6 jako „sommelier oręża” z racji zniewalająco dokładnego przetestowania w boju i oceny prawie każdego dostępnego rodzaju broni. ST6 uważnie stara się nie zaczynać z nim luźnych konwersacji na ten temat z troski o czas, jednocześnie polegając na jego wiedzy o mniej znanym uzbrojeniu, by zyskać przewagę w operacjach naziemnych.

„One do mnie mówią. Giwery. One mają uczucia.”

Żołnierz 3. Kompanii Komandosów | KSK

Agent o wybitnych zdolnościach

Członkowie 3. Kompanii Komandosów to elitarni żołnierze niemieckiego Kommando Spezialkräfte i są starannie dobierani celem zasilenia sił operacyjnych KSK.

„Nie ma to związku z naszym obecnym celem.”

Kmdr ppor. Ricksaw | NSWC SEAL

Agent o mistrzowskiej wprawie

Komicznie liberalne podejście komandora podporucznika Ricksawa do zaciekłej walki jest tym, co czyni jego zespół SEAL opanowanym i zabójczym nawet w najcięższych sytuacjach. Zjadłszy zęby na większej liczbie misji specjalnych niż ktokolwiek z SEAL, Ricksaw dobrze wie, jak krótkie może być życie i zachęca swoich podkomendnych, by wykorzystali swój czas jak najlepiej – w tym radośnie zasypując cele o wysokim znaczeniu gradem kul i granatów odłamkowych zawsze i wszędzie.

„Hotdogi, hellcaty i ręczne granaty. Jazda!”

Elitarny pan Muhlik | Elite Crew

Agent o mistrzowskiej wprawie

Pan Muhlik zaczynał jako doradca biznesowy u magnatów przemysłu zbrojeniowego, ale szybko wspiął się po szczeblach drabiny kariery na miejsce jednego z dziesięciu najbardziej poszukiwanych ludzi przez różne organizacje egzekwujące prawo na całym świecie. Niepotwierdzone doniesienia sugerują, że jest on potomkiem niedawno obalonego bliskowschodniego monarchy. Materiały dowodowe wskazują na to, że ma on za sobą elitarny trening wojskowy i międzynarodową prywatną edukację oraz posiada liczne międzynarodowe konta bankowe, przez co podejrzewa się, że pan Muhlik wykonuje manewry mające na celu odbudowę suwerennej władzy nad historycznymi ziemiami jego rodziny.

„Presja i czas.”

Prof. Shahmat | Elite Crew

Agent naczelny

Po zdobyciu dyplomu z wyróżnieniem profesor Shahmat podjął się pracy nauczyciela, mając na celu przekazywanie wiedzy innym. Jednak wraz z każdą kolejną lekcją zauważał, że jego uczniowie nie mają tych samych rewolucyjnych pobudek co on. Kiedy spostrzegł, że jego umysł zaczyna tępieć, postawił sobie za cel coś nowego: opanowanie sztuki wojennej.

„Patrz i ucz się.”

Ozyrys | Elite Crew

Agent wyjątkowy w swojej klasie

Ozyrys zyskał swój przydomek poprzez częste i zbyt pospieszne wydawanie wyroków na własną rękę. Argumentuje on to w prosty sposób: „Skoro twój czas jest tak cenny jak mój, to dlaczego rozmawiamy o niczym?”. To pewny siebie fachowiec, który działa szybko i czerpie przyjemność w zdejmowaniu celów z niezrównaną efektywnością.

„Jakiś sprzeciw?”

Rebeliant-piechur | Elite Crew

Agent o wybitnych zdolnościach

Rebelianci-piechurzy zawsze mają oczy i uszy szeroko otwarte, co czyni ich lokalnymi ekspertami na użytek miejskich operacji Elite Crew.

„To nasz sygnał.”

Agentka specjalna Ava | FBI

Agent o mistrzowskiej wprawie

Agentka specjalna Ava była początkowo niedoceniana, lecz wkrótce stała się ostateczną tajną bronią jej zespołu. Pomimo otrzymania trzech z pięciu możliwych odznaczeń honorowych FBI jest ona zadziwiająco obojętna na swoje dokonania. Z jej punktu widzenia to pikuś w porównaniu z dorastaniem z czwórką starszych braci w centrum New Jersey. Ava czerpie przyjemność z prostych rzeczy – czystego zwycięstwa, zimnego piwka i przerabiania złych gości na papkę.

„Najpierw mnie widzą. Potem się dziwią. A potem nie żyją.”

Michael Syfers | Snajper FBI

Agent naczelny

Syfers to były atleta z Division I, który został zwerbowany przez FBI po tym, jak katastrofalna kontuzja kolana przedwcześnie przekreśliła jego sportową karierę. Pomimo nieszczęścia zachował pogodę ducha. Rzadko kiedy można znaleźć osobę, u której chęć czynienia dobra dorównuje chęci zwycięstwa, a Syfers wpisuje się w obydwie te kategorie.

„Oczywiście, swoje w życiu przetrenowałem.”

Markus Delrow | FBI HRT

Agent wyjątkowy w swojej klasie

Nie ma takiego szczegółu, który nie byłby dla Markusa Delrowa ważny. Sprzęt, plany bitew i taktyki opozycyjne – co ci nie przyjdzie do głowy, on już pomyślał o tym dwa razy. Delrow jest najlepszy w byciu o dwa kroki przed wszystkimi i czuje dumę, będąc mózgiem operacji.

„Wystarczy tylko wprowadzić plan w życie.”

Operator | FBI SWAT

Agent o wybitnych zdolnościach

Członkowie drużyn SWAT należących do FBI są wzywani do sytuacji obarczonych wysokim ryzykiem. Działania antyterrorystyczne, odbijanie zakładników i rozbrajanie bomb to część dyscyplin, w jakich się oni specjalizują.

„Lojalność, odwaga, rzetelność.”

Maximus | Sabre

Agent wyjątkowy w swojej klasie

Jeżeli chodzi o wsparcie misji w walce na krótki dystans, to Maximus jest natychmiastowym wyborem Sabre z racji tego, iż kieruje nim wrząca furia i trwająca całe życie obsesja na punkcie zemsty przeciwko transgresjom dużym, małym i pozornie nieznaczącym. Żadna uraza nie jest zbyt mała, by została przypłacona krwią.

„Nie, to TY przesadziłeś.”

Dragomir | Sabre

Agent wyjątkowy w swojej klasie

Dragomir to oszczędny w słowach i niepokojąco cierpliwy człowiek. Znany z utrzymywania pozycji nawet przez całe dnie i uważany przez niektórych za najlepszego strzelca wyborowego w Sabre. A przez niektórych za śpiocha. Tak naprawdę nikt nie wie. Na pewno nie ci, którzy żyją.

„...Czekam.”

„Doktor” Romanow | Sabre

Agent o mistrzowskiej wprawie

„Doktor” spędził ponad 30 lat na wprawnym szmuglowaniu nielegalnych farmaceutyków przez sporne granice, po czym zmienił swoją profesję i od teraz zajmuje stanowisko w Sabre jako osoba odpowiedzialna za fachowe zakłócanie działań operacyjnych. Mówi się, że jest on odpowiedzialny za zsynchronizowane zniszczenie kilku elektrowni zarządzanych przez ONZ. Wrogowie Romanowa uważają, że to wyrachowany, rozważny i przerażająco dokładny człowiek. Chociaż jego mama na pewno by powiedziała, że tylko wmieszał się w niewłaściwe towarzystwo.

„To proste. Tworzymy plan, a planem jest zwycięstwo.”

Rezan Przygotowany | Sabre

Agent naczelny

Rezan Przygotowany to samozwańczy szef operacji. Jest ekspertem od granatów i niegdyś znanym autorem książki „Radość z bycia przygotowanym”. Jego ognisty temperament, który objawiał się w sytuacjach poza kontrolą, zyskał mu alternatywny przydomek Rezan Czerwony – ale nikt nie określił go tak twarzą w twarz.

„To, co robię, napawa mnie dumą.”

Czarny Wilk | Sabre

Agent naczelny

Czarny Wilk śledzi wrogów Sabre z nieludzką determinacją i skupieniem. Wychowawszy się głęboko w ciemnych lasach Europy Wschodniej, potrafi wyczuć ludzką obecność z wyjątkową dokładnością i wie, co zrobić, gdy już ją wyczuje.

„Nie muszę ich widzieć, by ich zabić.”

Oficer szwadronu B | SAS

Agent o wybitnych zdolnościach

Oficerowie SAS to niezwykle zabójczy żołnierze, a ich tożsamość jest trzymana w ścisłej tajemnicy. Spędzają lata na szlifowaniu swoich umiejętności w misjach polegających na infiltracji, odbijaniu zakładników oraz —OCENZUROWANO—, o których nie należy mówić w mediach publicznych.

„Kto się ośmieli, zwycięży.”

Żołnierz | Phoenix

Agent o wybitnych zdolnościach

Uzdolniony strzelec zwerbowany przez Phoenix jako pomoc przy kampaniach odzyskania terytoriów. Żołnierze są niezwykle zabójczy w pojedynkę, a jeszcze bardziej w grupie.

„Kiedy strzelamy?”

Egzekutor | Phoenix

Agent o wybitnych zdolnościach

Wyspecjalizowany w wielu dziedzinach zabójca kontraktowy na usługach Phoenix Connection. Egzekutorzy nie przyjmują wszystkich zadań, lecz tylko te, które uważają za ciekawe.

„Czas to pieniądz.”

Miotacz | Phoenix

Agent wyjątkowy w swojej klasie

Miotacz to istotny element dominacji Phoenix Connection w walce na krótki dystans. Jest on nerwowy i potrafi osiągnąć zadziwiające rezultaty niewielkimi środkami. Swój przydomek zyskał po odbiciu placówki należącej do Phoenix tylko za pomocą bagnetu M9 oraz odzyskanych broni.

„Jak mogę użyć noża, to użyję noża.”

Wyróżnienia po meczu

Counter-Strike to coś więcej niż zabójstwa, śmierci i asysty – czasami warto wiedzieć, że w meczu rzuciło się najefektywniejszymi granatami.

Nowe kolekcje broni

Zdobywajcie nagrody z całkowicie nowych kolekcji broni: nordyckiej, St. Marc, Canals oraz operacji Shattered Web.

Noże operacji Shattered Web

Przedstawiamy cztery noże w oryginalnych wykończeniach. Otwórz skrzynię operacji Shattered Web, by mieć szansę na jeden z czterech nowych noży: nóż owinięty linką paracord, nóż survivalowy, nóż nomada i nóż szkieletowy.

Kolekcja nordycka

Kolekcja nordycka zawiera wykończenia stworzone przez The Honey Badger

Kolekcja St. Marc

Kolekcja St. Marc zawiera wykończenia stworzone przez Chemical Alia

Kolekcja Canals

Kolekcja Canals zawiera wykończenia stworzone przez Teo~

Kolekcja naklejek operacji Shattered Web

Zbierzcie całkowicie nowe naklejki operacji Shattered Web autorstwa artysty społeczności, daniDema, które są dostępne jako nagrody tylko na czas trwania wydarzenia.

Graffiti operacji Shattered Web

Misje operacji Shattered Web

W każdym tygodniu zostanie dodana karta misji zawierają 6 niepokrywających się ze sobą misji, które można wypełnić w dowolnej kolejności. Wypełniajcie misje i i zdobywajcie gwiazdy w trybie Uproszczonym, Turniejowym, Strefy zagrożenia, Obrońcy i wielu innych, by ukończyć każdą kartę!

Misje Szturmu obrońcy

Zwerbujcie znajomego i obrońcie świat przed terrorystami w wymagających kampaniach kooperacyjnych. Wypełniajcie misje w swoim własnym tempie i zdobywajcie PD Obrońcy, dzięki któremu otrzymacie gwiazdy oraz nagrody operacji.

Żeton operacji Shattered Web z możliwością ulepszenia

Wypełniajcie misje i ulepszcie swój żeton operacji Shattered Web z brązowego na diamentowy.

Nowe mapy

Wykorzystajcie niską grawitację w misjach trybu Latający skaut na nowej księżycowej placówce na mapie Lunacy i zawalczcie o pierwsze miejsce w całkowicie nowej mapie Jungle, która została stworzona przez społeczność dla trybu Strefy zagrożenia. Są one również dostępne w zwykłych rozgrywkach korzystających z systemu wyszukiwania gier.

 

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę zdobyć nagrody?

Operację Shattered Web cechuje format przepustki bitewnej, a jej nagrody można zdobyć po zebraniu wystarczającej liczby gwiazd. Jeżeli przykładowo masz obecnie 20 gwiazd, a następna nagroda jest dostępna od 22 gwiazd, będziesz potrzebować jeszcze 2 gwiazd do kolejnej nagrody. Możesz kupić gwiazdy lub zdobyć je, wypełniając misje.

Jak zdobyć gwiazdy operacji?

Gwiazdy operacji można zdobyć, wypełniając misje na cotygodniowej karcie misji lub kupując je w grze. Każda cotygodniowa karta misji przyznaje maksymalnie 6 gwiazd (z wyjątkiem pierwszego tygodnia, w którym można zdobyć 10 gwiazd). Nie musisz wypełniać wszystkich misji, by wykorzystać w pełni swój czas. Możesz zdobyć maksymalnie 100 gwiazd (wystarczająco dużo, by zdobyć wszystkie nagrody z listy), wypełniając misje.

Jak mogę ulepszyć żeton operacji Shattered Web?

Jedynym sposobem na ulepszenie żetonu jest wypełnianie misji z cotygodniowych kart. Twój żeton zostanie ulepszony po wypełnieniu 33 misji (srebro), 66 (złoto) i wszystkich 100 (diament).

Czy mogę zdobyć więcej nagród po ukończeniu listy nagród?

Tak. Nie ma żadnych ograniczeń co do ponownego przechodzenia przez listę – nawet jeżeli zbierzesz maksymalnie 100 gwiazd poprzez wypełnianie misji, możesz wciąż zdobywać nagrody poprzez kupowanie gwiazd.

Którzy agenci posiadają unikalne odzywki i głosy?

Agenci o mistrzowskiej wprawie posiadają unikalne odzywki i głosy oraz można nimi grać w dowolnym trybie na dowolnej mapie. Uzyskasz jednego mistrzowskiego agenta, gdy zdobędziesz 100 gwiazd.

Czy mogę grać w misje bez przepustki?

Tak, ale nie otrzymasz nagród operacji. Aby móc je otrzymywać, musisz aktywować przepustkę operacji na swoim koncie.

Co daje mi przepustka?

  • Żeton operacji Shattered Web, który można ulepszyć z brązowego do diamentowego oraz wyświetlić go na swoim profilu CS:GO.
  • Nagrody operacji Shattered Web, które zawierają całkowicie nowe postacie, graffiti, naklejki, skrzynie broni oraz bronie z trzech nowych kolekcji.
  • Premie do PD za wypełnianie misji.

Czy mogę podarować przepustkę operacji komuś innemu?

Przepustki operacji mogą zostać podarowane innym graczom tydzień po zakupie. Nie istnieje opcja podarowania ich w momencie zakupu.

Jak wziąć udział w misjach?

Aby wziąć udział w misjach, wystarczy kliknąć na tekst misji z głównego menu – gra automatycznie umieści cię w kolejce dla wybranej misji.

Jak długo trwa operacja Shattered Web?

Operacja potrwa ponad 16 tygodni. Przez ten czas co tydzień zostanie odblokowany nowy zestaw misji.For more FAQs see the Operation Shattered Web Support article.